V městečku Genderville vypukne zlatá horečka. Nastane konečně zákon a pořádek s novým šerifem?

Outrata/Smyczek: Jak je důležité míti šerifa

Na starý dobrý divoký Západ přijíždí z Chicaga pistolník Jason McCullogh a protože nemá práci, vezme místo šerifa v zapadlém městečku. Začne zavádět nové, trochu nečekané pořádky, udělá svého zástupce z posledního městského otrapy, a zatkne pro vraždu jednoho z pistolnických synů. Odplata na sebe nenechá dlouho čekat…

Hrají: Mikuláš Outrata, Eva Burachovičová/Jana Benešová, Pavel Krajíček, Jan Donáth, Eva Čermáková, Jakub Horáček, Marek Malý, Lucie Fulajová, Kateřina Stuparičová a Petr Smyczek

S touto inscenací jsme se posunuli do vod ještě neprobádaných žánrů a vyzkoušeli si hlavní zákonitosti žánru western. Jakožto generace vychovaná Mayovkami jsme k němu měli docela blízko. Specifikem bylo, že se jednalo o komedii. A ne komedii ledajakou. Nemá být parodická či hloupě cynická, ale spíše "stylová", stavící na jemných detailech a odkazech na nejrůznější westerny. Je to inscenace pro skutečné znalce westernového žánru.

S nápadem začít zkoušet tuto inscenaci přišel Mikuláš Outrata, který si, jak to u takových autorů nápadu bývá, později zahrál hlavní roli. Společně s Petrem Smyczkem pak napsali scénář, který upravoval do divadelní podoby původní koncept filmu Podporujte svého šerifa. Ten se nám stal inspirací jako klasika svého žánru, ale bylo nutno ho poměrně radikálně přepracovat. I tak určitá filmovost zůstala, což ovšem nevadilo a inscenaci to dodává švih.

Po delší pauze se mezi nás vrátil Marek Malý, legendární představitel básníka v inscenaci Sebevrah. Nazkoušel roli jednoho ze synů hlavní zlosynky. Premiéru v souboru si zde odbyla Lucka Fulínová, kterou dnes mají diváci možnost vidět v Dámské šatně. Zde ještě Lucka vytvořila "nespočetný dav", toliko několik dobrých občanů městečka v jedné osobě. A jak se nechala slyšet, má je všechny stejně ráda.

S "Šerifem" jsme zavítali nejen do divadla Na Prádle, kterážto scéna mu snad nejvíce vyhovuje, ale i do malého komorního divadla v Karlových Varech či alternativní festival do Milovic. Nahradit skvěle vybavené Prádlo s hangárem v Milovicích vyžadovalo kus odvahy, ale vše nakonec dopadlo velmi úspěšně.

Nejbližší představení:

zatím nejsou plánována